• E-Posta Adresiniz Onaylı Olarak Hesabınız da Bulunsun.
  • Telefon Numaranız Onaylı Bir Şekilde Bulunsun.
  • Mümkünse Facebook Bağlantısı Kurmayın!
  • İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması’nı Daima Kullanın
  • Instagram Tarafından Gönderilen Maillere Dikkat!

E-Posta Adresiniz Onaylı Olarak Hesabınız da Bulunsun

E-Posta adresinizi hesabınızı ekledikten sonra e-posta adresinize gelen mailden hesabınıza ekledğiniz e-posta adresini onaylamayı unutmayın, aşağıda ki görselde yeni eklenen onaylanmamış bir e-posta adresini görüyorsunuz.

Telefon Numaranız Onaylı Bir Şekilde Bulunsun

Aynı yukarıda bahsettiğimiz E-Posta Adresiniz Onaylı Olarak Hesabınız da Bulunsun. maddesinde belirttiğimiz gibi telefon numarınızı da hesabınıza ekledikten sonra mutlaka SMS ile gelen doğrulama adresi ile doğrulayın.

Mümkünse Facebook Bağlantısı Kurmayın!

Eğer mümkünse Facebook veya diğer hesaplarınız ile instagram hesabınızı eşleştirmeyin. Bunun sebebi Facebook hesabınızın çalınma durumunda Instagram hesabınızın da tehlikeye gireceği içindir. Biliyorsunuz ki Instagram şifre sıfırlama işlemini Facebook ile de yapabiliyoruz. Aman dikkat ya Facebook hesabınızın güvenliğini alın ya da Instagram hesabınızı başka hesaplar ile eşleştirmeyin.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması’nı Daima Kullanın

Instagram ayarlar sekmesinden aktif hale getirebileceğiniz iki faktörlü kimlik doğrulaması oldukça güvenli ve güvenliği arttıran etmenlerdendir.

Instagram Tarafından Gönderilen Maillere Dikkat!

Gelen mailin Instagram tarafından gelip gelmediğine emin olmadan işlem yapmayın, linklere tıklamayın. Eğer gelen mail @gmail.com veya sıradan bir e-posta adresi ise kesinlikle hesabınızı çalmaya çalışan birilerinin gönderdiği maildir.Eğer gelen mail uzantısı @mail.instagram.com veya @instagram.com gibi bitiyorsa güvenebilirsiniz. Ama şunu unutmayın hiçbir banka veya kurumsal şirket sizden şifrenizi istemez.