Webmasterlar olarak kullandığımız programlar bizim için vazgeçilmezdir. Sizler için bir web yöneticisinin bilgisayarında bulunması gereken programları bu yazımda ele aldım.

FileZilla

FileZilla FTP programları arasında en iyi programlardan birisi. Web siteniz ile bilgisayarınız arasında yapacağınız dosya transferleri için kullanılan bu program listemizin en başında yer alıyor. FileZilla alternatifi olarak Cyberduck, Golden FTP Server tarzında diğer programları da kullanabilirsiniz.

Icecream Image Resizer

Eğer bir web sitesine sahipseniz mutlak olarak görsel kullanacaksınız. Yükleyeceğiniz bu görselleri pratik bir şekilde çözünürlüklerini düşürmek için kullanabileceğiniz bu program web sitenizin ağırlığını hafifleterek güzel iş çıkarabiliyor. Bir bakın derim 🙂

Adobe Photoshop

Grafik tasarımın tek yıldızı Adobe Photoshop web işlerinizde konu, konu içeriği, öne çıkan görseller ve bir çok alanda kullanacağınız görsel işleriniz için gerek olacaktır diye düşünüyorum. Ufak da olsa bu programı kullanabilmeniz size büyük avantajlar sağlayacaktır.

aliuyar

Format Sonrası Olmazsa Olmaz 7 Program

Herkesin günlük hayatta sürekli kullandığı programlar mutlaka vardır. Sizler için format sonrası bilgisayarınızda mutlaka bulunması gereken 7 programı liste haline getirdim. 1. Microsoft Office Office

DEVAMINI OKU